Да знаете за лозаризма

Да знаете за лозаризма

Да знаете за лозаризма

Blog Article



Бело грозје Македонија е поделена на три лозарски реони и тоа:

За црно вино најзастапени се: вранец, каберне, мерло, совињон, црн бургундец.

Специализиран интернет портал за строителна техника в България

Широко внедрените в практиката цинебни препарати се оказа, че стимулират развитието на брашнестата мана, която за кратко време се разпространи, освен в районите на Черно море и Дунава, така и в цялата страна.

Важно е да се направи преди началото на сокодвижението. Резитба се извършва и в началото на пролетта, най-често в началото на месец март, за да се оформи лозата преди нейното разлистване. Добре е през целия период на растеж и плододаване лозата да се оформя периодично.

Повече за технологията на виното и нейните тайни може да прочетете в интервюто ни с един от технолозите на вила "Юстина", Костадинка Рахова: Виното е емоция в бутилка - Шардонето е страст

КАТЕДРИ: Катедра за овоштарство, Катедра за лозарство и винарство.

Овие колачиња ќе бидат зачувани во вашиот прелистувач само со ваша согласност. Исто така имате опција да се откажете од овие колачиња. Но, откажувањето од некои од овие колачиња може да влијае на вашето искуство со прелистување.

Пролетното засаждане се приема лозарство у нас като по-масова практика. Най-добре е то да се извърши през втората половина на март и началото на април, щом е възможно да се работи.

Те трябва да са старателно подбрани, устойчиви, но и подходящи за контакт с храни и напитки. В противен случай се създават предпоставки за влошаване нивото на продукцията и проблеми с цялата реколта.

Според нея в близко бъдеще основният проблем ще бъде достъпът до вода, без която не може да се отглежда грозде.

В процеса на обучение те усвояват практически умения за размножаване на лозата, производството на присадени вкоренени лози ... Технологии в лозарството на тропика и субтропика

Повече магазини за сирене и пекарни в Нидерландия, по-малко са зеленчуковите

А, ако се вгледате внимателно, ще забележете и често засадени рози до почти всяко лозе у нас. Оказва се, че те са естествени индикатор за заболявания – разболяват се първи и благодарение на това лозарите могат лесно да определят кога е време за пръскане и срещу какъв неприятел или болест.

Report this page